25 październik 2020

OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Kalendarz liturgiczny:

W środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Marii Panny.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. O godzinie 11.00 msza święta na cmentarzu z procesją. Na procesję uda się tylko służba liturgiczna. Aby zmniejszyć ilość wiernych na tej mszy świętej – zawsze jest ona najliczniejsza – odprawimy na cmentarzu jeszcze mszę o godz.  09.30. Tak więc w kościele msze święte będą o godzinie 07.30 i 17.00 a na cmentarzu o godzinie 09.30 i 11.00. Bardzo prosimy aby w tym dniu parkować swoje samochody wokół kościoła i pod Urzędem Gminy. Przypominamy że jest to ogłoszenie według stanu na dzień dzisiejszy. Sytuacja jest dynamiczna, strona rządowa zapowiada podanie w ciągu najbliższego tygodnia szczegółów dotyczących funkcjonowania kościołów i cmentarzy w czasie Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o śledzenie kolejnych ewentualnych komunikatów także na naszej stronie internetowej i facebookowej. Przed uroczystością spowiadamy codziennie 0,5 h przed każdą mszą świętą i dodatkowo w piątek i w sobotę od godziny 16.00.

Przyszła niedziela jest także pierwsza niedziela miesiąca, składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne parafii.

W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte z wypominkami o godzinie 7.00; 09.30 i 17.00.

Wypominki można składać codziennie najlepiej po mszach świętych u dowolnego księdza.

Informujemy że dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarie Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie tylko przez pierwsze osiem dni listopada – jak to zazwyczaj jest – ale przez cały miesiąc. Jeszcze tylko tydzień trwa miesiąc październik a więc jeszcze tylko do soboty włącznie odprawiamy nabożeństwa różańcowe w kościele. Zawsze od godziny 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak to było w minionych latach na ostatnim różańcu chcemy uczcić Wszystkich Świętych – bo jest to już wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych. Dlatego zapraszamy i zachęcamy do przebrania się dzieci z naszej szkoły za różnych świętych.

Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie.

W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp.Ludwika Kulka. Polećmy ją i wszystkich naszych zmarłych Bogu w modlitwie.