21.04.2024 r.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie Parafialnej wielką radość goszcząc wśród nas księdza biskupa Janusza Mastalskiego, który przybył do nas jako następca apostołów. Niech to spotkanie umocni naszą wiarę. Na Mszy św. o godz. 11.00 Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

W sobotę o godz. 11.00 księża wyświęceni w 2003 rok – z rocznika księdza proboszcza – będą sprawować Msze św. w naszym kościele – między innymi o nowe powołania do kapłaństwa – zapraszamy wszystkich chętnych – a przed wszystkim ministrantów i lektorów – do wspólnej modlitwy.

Z wielką radością pragniemy zaprosić wszystkich byłych i obecnych członków Scholi działającej przy Parafii św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej na spotkanie jubileuszowe. Scholą powstała w naszej Parafii już 35. lat temu z inicjatywy pani Anny Sobinek. Początkowo była to grupa młodzieżowa, która z upływem czasu rozrosła się o kolejne pokolenia, tworząc także grupę dziecięcą. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Rozpoczniemy od uroczystej Mszy św. o godzinie 18.00, aby wspólnie zaśpiewać na chwałę Bożą i podziękować za Jego dzieło. Następnie pragniemy zaprosić Was na spotkanie, które odbędzie się w remizie, gdzie będziemy mogli podzielić się wspomnieniami i świętować wspólnie nasz Jubileusz. Przy tej okazji prosimy osoby, które posiadają jakieś zdjęcia z czasów, gdy śpiewali w Scholi, o przesłanie ich na emaila: monika.sobinek@gmail.com. Będzie to wyjątkowe wydarzenie pełne wzruszeń, radości i wdzięczności. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej + Krzysztof Kowalczyk z Roli Gałowej – polećmy Go i wszystkich naszych zmarłych Bogu w modlitwie

Parafia św. Marcina – Bystra Podhalańska 2, 34-235 Bystra Podhalańska tel. +48 (18) 26 81 028

Email: kontakt@bystraparafia.eu Nr konta parafii: 43 1020 1433 0000 1102 0132 7733