OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24.09.2023 r.

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie’’.

W liturgii w nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy:

W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W piątek święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę (1 października) rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych o godz. 16.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne parafii.

Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem dla rodziny bardzo poszkodowanej materialnie w pożarze na Roli Zagrody Nadleśnictwa. Zbiórkę przeprowadzą mieszkańcy tej Roli. Liczymy na Waszą hojność, którą jak zawsze w takiej sytuacji okazujecie.

W dzisiejszą niedzielę (24 września) obchodzimy w naszej Archidiecezji Dzień Modlitwy za Młodzież, połączona ona jest ze zbiórką pieniędzy do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży. Fundusze pozyskane ze zbiórki będą przekazane na inicjatywy związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży w parafiach, dekanatach i całej Archidiecezji. Swoją modlitwą otoczmy młodych ludzi, którzy – jak przypomniał św. Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu – są nadzieją Kościoła. Niech nasza modlitwa i wsparcie pomogą młodym ludziom odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, wzbudzić w sobie pragnienie świętości i kierować swoim życiem zgodnie z Ewangelią.

Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym’’ tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. „Gość…’’ jest w cenie 10 zł.

W najnowszym, październikowym „Małym Gościu’’ umieszczona jest naklejka Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty. W numerze także: 3 powody, dla których warto podjąć Pierwsze Soboty dla Dzieci, o cudach w szpitalu, rozmowach z babcią i telefonie z Watykanu opowiada Dorota. Cena 7 zł.

Jest już październikowy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś’. Cena to 10 zł.

Jest jeszcze do nabycia powakacyjne wydanie dwumiesięcznika „ Misyjne Drogi ‘’. Tym razem o szkolnictwie na misjach. W dwumiesięczniku jak zawsze znajdziemy wiele ciekawych zdjęć, anegdoty misyjne, krzyżówkę, konkursy, fotoreportaże, wywiady, świadectwa misjonarzy, felietony i dodatek dla najmłodszych „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki’’. Cena czasopisma: 6 zł.

W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej + Marian Hyciek z Roli Wronowej. Polećmy go i wszystkich naszych zmarłych Bogu w modlitwie…