OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

04.06.2023 r.

Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg. Zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia.

Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, po każdej mszy św. jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

Patronem dnia dzisiejszego jest bł. Michał Giedroyć, zakonnik.

W liturgii w nadchodzącym tygodniu obchodzić będziemy:

W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

We wtorek wspomnienie św. Norberta, biskupa.

W środę wspomnienie bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

W piątek wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie NMP w sobotę.

W archidiecezji krakowskiej dzisiejszą uroczystością kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa te odprawiane są w dni powszednie po mszy św., a w niedzielę od godz. 16.30, czyli w takim samym porządku jak nabożeństwa majowe.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) obchodzić będziemy w najbliższy czwartek 8 czerwca. Z uroczystą procesją Eucharystyczną udamy się tym razem w kierunku Jordanowa, tradycyjnie po mszy św. o godz. 9.30. Za pobożne uczestnictwo w tej procesji można uzyskać odpust zupełny. Mszy św. o godz. 11.00 nie będzie ( będą o godz. 7.30 i 17.00). Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Ról w miejscach które będą się znajdowały: 1 ołtarz : Rola Zagrody Nadleśnictwa – Państwo Hajos. 2 ołtarz : Rola Zagrody Marfiakowe – Państwo Bąk. 3 ołtarz : Rola Wronowa – Tartak-Gałka. 4 ołtarz : Rola Jaskółkowa Dolna – Dom Weselny „Karolinka’’. Tam też zakończymy procesję. Bardzo prosimy Państwa Rolowych tych Ról o skoordynowanie przygotowań ołtarzy. Prosimy o odpowiednie ubranie i przygotowanie trasy procesji. Prosimy , jak co roku, Strażaków z naszej OSP o zabezpieczenie przejścia oraz wszystkich którzy mogą o włączenie się w uświetnienie tej uroczystości.

W ciągu ośmiu dni po uroczystości Bożego Ciała (do dziś zwaną Oktawą Bożego Ciała) będziemy odprawiać wszystkie msze św. w tygodniu po południu. Zakończone one będą procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła. W przyszłą niedzielę (11 czerwca) będzie ona od godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę msza św. o godz.11.00 odprawiona będzie na naszym cmentarzu.

Już dziś informujemy że „Dzień Bystrej’’ czyli uroczystości ku czci naszego rodaka bł. Stanisława Pyrtka, kapłana i męczennika, odbędą się w niedzielę 18 czerwca 2023 r., czyli za dwa tygodnie.

Bóg zapłać za składane ofiary na budowę nowego ołtarza w naszym kościele, Miłosierdzia Bożego w kaplicy Miłosierdzia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym’’ polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje. Gość jest w nowej cenie 10 zł.

W najnowszym „Małym Gościu’’ umieszczony jest specjalny dodatek „Patroni Roku 2023’’. Przeczytamy w nim o zasłużonych Polakach, którzy swoim zaangażowaniem dla kraju, myśleniem oraz działaniem wyprzedzali epokę. Cena 7 zł.

W parafii jest jeszcze do nabycia majowo-czerwcowe wydanie dwumiesięcznika „ Misyjne Drogi ‘’ – w nowej szacie graficznej. Na łamach pisma autorzy ukazują misje od strony kuchni. Piszą o misyjnym, kolorowym jedzeniu, tak różnym od naszego, pachnącym egzotycznymi przyprawami. Zachęcamy do lektury. Cena 6 zł.

Jest już także nowy, czerwcowy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś’’. Cena 10 zł.