01 sierpień 2021

OGŁOSZENIA NA XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy świętej jest wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na tacę z dnia dzisiejszego przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne parafii.

Kalendarz liturgiczny: patronem dnia dzisiejszego jest św. Alfons Maria Liguori, biskup, doktor Kościoła.

Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, wierni którzy w tym dniu nawiedzą kościół parafialny a w nim pobożnie odmówią Ojcze Nasz i Wierzę w Boga mogą uzyskać odpust zupełny.

W środę wspomnienie świętego Jana Marię Vianneya, prezbitera.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek godzina święta od siedemnastej.

W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek. W piątek możliwość dodatkowej spowiedzi od siedemnastej. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe,, a po nim wzmianka tajemnic różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci. W sobotę po mszy świętej wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi Panny a po nim wzmianka tajemnic Różańca świętego.

W przyszłą niedzielę msza święta o godzinie 11.00 sprawowana będzie na cmentarzu. Przypominamy że wyjątkowo w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek msze św. są sprawowane i rano i wieczorem.

W miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele w dni powszednie jest odprawiana jedna msza święta.

W tym tygodniu ks. Rafał nie uda się do chorych.

Na prośbę mieszkańców Roli Wirtelowej Dolnej w przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na długotrwałą i kosztowną rehabilitację naszego parafianina Stanisława Śmietany.

Miesiąc sierpień tradycyjnie w Polsce jest miesiącem w którym zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu. Do tego też zachęcamy. Przypominamy że w naszym kościele przez cały rok w środę przed wieczorną mszą świętą modlimy się wspólnie na różańcu w intencji o uwolnienie ze wszystkich uzależnień szczególnie do alkoholu. Modlimy się za wszystkich za całą naszą Ojczyznę i za bliskie osoby naszemu sercu.

Wszystkimi Jubilatom i  Solenizantom tego tygodnia życzymy  wielu Łask Bożych opieki Matki Bożej.

Wszystkim wypoczywającym w naszej miejscowości wytchnienia, nabrania sił duchowych, witalnych i fizycznych a dla pracujących sił do podejmowania swoich obowiązków.

BYSTRA PODHALAŃSKA 31 LIPIEC 2021

ZAPOWIEDZI

KAROL MIECZYSŁAW PIŁA S. PAWŁA I JANINY Z D. KOCZOT UR. 1989 KRAKÓW ZAM. KRAKÓW

GABREILA MAGDALENA ZEMBOL C. STANISŁAWA I MARII Z D.SYC UR. 1991 SUCHA BESKIDZKA  ZAM. BYSTRA PODHALAŃSKA