Msze św. w niedziele i uroczystości:
730, 930, 1100, 1700

Dni powszednie:
700, 1700 (od X do III), 1800 (od IV do IX)

Aktualności

Nowa strona Parafii (Aktualności)

Baza danych naszej strony jest stopniowo uzupełniana. Zapraszamy do odwiedzenia galerii, w której pojawiły się zdjęcia z Odpustu, Bożego Ciała oraz Instalacji księdza Proboszcza. Wszelkie uwagi odnośnie zawartości strony prosimy wysyłać na adres e-mailowy: kontakt@bystraparafia.eu

Nowa strona Parafii

Cieszymy się, że udało nam się uruchomić nową stronę internetową Parafii. Jak widać jest jeszcze ona w stadium uzupełniania danych. Prosimy o wyrozumiałość. Niestety nie udało nam się odzyskać danych z poprzedniej strony. Wszelkie uwagi odnośnie zawartości strony mile widziane.

Historia Parafii św Marcina

Historia Polski nierozłącznie związana jest z historią kościoła, a tego w Bystrej długo nie było. W roku 1338 została utworzona parafia w Pcimiu, która swym zasięgiem objęła rozległy teren puszczy karpackiej, w której znalazły się tereny dzisiejszej wsi Bystra, a od 1498 roku teren ten został włączony do parafii w Łętowni,.. Czytaj dalej...
Do góryDo góry