W tegoroczną Niedzielę Palmową (20.03.2016r) o godzinie 18.00 odbyła się droga krzyżowa ulicami naszej parafii, która powoli staje się w Bystrej tradycją. To już ósmy rok z rzędu kiedy to tydzień przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego, odgrywana jest męczeńska droga Chrystusa na trasie wiodącej za domem nauczyciela. Angażuje się w nią każdy chętny mieszkaniec Bystrej poprzez różny sposób.

Młodzież wcieliła się w najważniejsze postacie (Jezus, Maria, Jan, św. Weronika, Szymon z Cyreny, płaczące niewiasty ) i odegrała przydzielone im role na swoich stacjach. Przez całą drogę Jezus szedł wytrwale z krzyżem na ramionach. Za nim dzieciaki z pochodniami . Mężczyźni, kobiety, matki, dzieci nieśli wielki krzyż zmieniając się na poszczególnych stacjach. Każda stacja rozważana była na podstawie drogi krzyżowej miłosierdzia, której autorem jest ks. Wojciech Węgrzyniak. Ważną rolę pełnili również OSP Bystra, którzy zabezpieczali trasę drogi krzyżowej.

Pomimo tego, że na dworze temperatura nie była najwyższa i można było poczuć „szczypanie” w dłoniach oraz wiatr, który także dawał o sobie znać, to duża liczba osób- dzieci, młodzież, dorośli, starsi, osoby w podeszłym wieku- zbytnio się tym nie przejęła i wyszła na na naszą „Golgotę” .